Tüm Sözleşmelerimiz

Yasal sözleşmelerle ilgili bilmeniz gereken her ayrıntıyı kavramanızı sağlayacak kapsamlı bir derleme.

Hizmet Sözleşmesi

SÖZLEŞME, İNTERNET ÜZERİNDEN VERİLEN HİZMETLER İÇİN GEÇERLİ OLAN BİR SÖZLEŞMEDİR. GERÇEK BİREYLER YA DA TÜZEL KİŞİLERLE HAYAL HOST İNTERNET VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ARASINDA BARINDIRMA HİZMETİNİN KULLANIM ŞARTLARINI BELİRLEYEN KURALLARDAN OLUŞMAKTADIR. İNTERNET SİTEMİZ ÜZERİNDEN HERHANGİ BİR ÜRÜNÜ SİPARİŞ ETMEDEN ÖNCE HİZMET SÖZLEŞMESİNİ VE KULLANIM ŞARTLARINI TAM OLARAK OKUMANIZ GEREKİR. HİZMET KULLANIM SÖZLEŞMESİ MÜŞTERİLERİN UYMASI GEREKEN KURALLARI İÇERİR. BU SÖZLEŞMEYİ VEYA SÖZLEŞMENİN ŞARTLARINDAN HERHANGİ BİRİNİ KABUL ETMEMENİZ DURUMUNDA SİPARİŞ İŞLEMLERİNİZİ İPTAL ETMENİZİ RİCA EDERİZ.

1. HİZMET SAĞLAYICI ve TARAFLAR

 1. İşbu sözleşme, Hayal Host İnternet ve Bilişim Teknolojileri Sanayi Ticaret Limited Şirketi ile müşterileri arasında geçen sözleşmedir.

 2. Hayal Host İnternet ve Bilişim Teknolojileri Sanayi Ticaret Limited Şirketi, sözleşmenin bundan sonraki bölümlerinde kısaca “Hayal Host” olarak yazılacaktır.

 3. Hayal Host tarafından sağlanan hizmetleri satın alan müşteriler, bundan sonra kısaca “MÜŞTERİ” olarak yazılacaktır.

 4. Adres : Atıfbey Mahallesi Çolak Molla Mümin Hoca Sokak No: 1/E Gaziemir - İZMİR

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

 1. Bu sözleşmenin konusunu; Müşterinin Hayal Host'a ait internet sitesinden elektronik ortamda siparişini verdiği, aşağıda nitelikleri belirtilen hizmet ve ürünlerin satın alınması veya satışı ile ilgili tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin saptanması ile ortaya çıkar.

 2. Bu hak ve yükümlülükler, 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri ve diğer tüm yasal düzenlemeler ve uygulamalar gereğince düzenlenir.

 3. Sözleşmenin sanal ortamda imzalanmasını, kabulünü ve onayını takiben, Müşteri, bu sözleşmenin imzalanmasına, kabulüne ve onayına katılmak suretiyle sözleşmeyi, sözleşmenin yanı sıra Hizmet Kullanım Şartlarını da bu sözleşmeden ayrılmaz ve bölünemez bir bütün olarak okuyup anladığını beyan etmiş olur. Aynı zamanda HAYAL HOST'un zaman içerisinde internet sitesinde yapacağı güncellemeler ve düzenlemeleri de kapsayan ilave ya da farklı kayıt, şart ve politikalar da dahil olmak üzere işbu sözleşmedeki bütün kayıt ve şartlara bağlı kalmayı beyan etmiş olur. Bütün kayıt ve şartlara uygun davranmayı kabul, beyan ve taahhüt etmiş olur.

3. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ

 1. İşbu sözleşme, sözleşmeye ek olarak getirilecek hizmet taahhütnamesi süresince geçerlidir. Sözleşmeye ek bir hizmet taahhütnamesi getirilmemesi durumunda sözleşme bir ödeme dönemi süresince geçerli sayılacaktır. Taraflardan biri bu durumu diğerine bildirmediği müddetçe bir ödeme dönemi kadar taahhütname geçerli olacaktır.

4. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNLER

  1- Hayal Host’a ait kiralık sunucu
  2- Sanal sunucu
  3- Hosting ve diğer hizmetlerinin protokolde bahsi geçen nitelikleri haiz, satış fiyatı gibi HAYAL HOST’a ait internet sitesi üzerinden ya da MÜŞTERİ’ye gönderilmiş e-posta ile belirlenen hizmete verilen addır.

  MÜŞTERİ, satışa konu hizmetin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme biçimi, teslimat şartları vs.;

  1- Satışa konu hizmet ile alakalı tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgisinin var olduğunu
  2- Bu ön bilgileri elektronik ortamda okuyup teyit ettiğini
  3- Ürünü sipariş ettiğini

  İşbu protokol hükümlerince kabul ve beyan etmiş olur. MÜŞTERİ, ön bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit ettiği andan itibaren, mesafeli protokollerin akdinden önce;

  1- Adres bilgisinin
  2- Siparişi verilen ürün ve hizmetlere ait temel özellikleri hakkında
  3- Vergiler dâhil Türk Lirası fiyatı hakkında
  4- Ödeme ve teslimat bilgileri hakkında
  Doğru ve tam olarak bilgi sahibi olduğunu kabul etmiş olur.

5. HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ

 1. Hizmet, MÜŞTERİ’ye ait sunucu/vds veya Hayal Host’a ait kiralık sunucu ya da hosting/reseller hizmeti veya katma kıymetli bir internet hizmetidir. MÜŞTERİ bu sunucu veya hizmetleri ücreti karşılığında Hayal Host’a ait sunucularda barındırarak hizmet almaktadır.

 2. Hizmetin kullanımına ilişkin bilgilerin tamamının MÜŞTERİ’ye teslimatı, www.hayalhost.com web sitesi üzerinden gönderilir. MÜŞTERİ tarafından oluşturulan müşteri kaydında yer alan e-posta adresine gönderilir.

6. SPAM YASAĞI

 1. Hayal Host, istenmeyen e-posta gönderimine, toplu e-posta gönderimine ve spam e-postalara izin vermemektedir. Bu hususa uyulmadığı taktirde, alınan hizmet, haber verilerek veya haber verilmeyerek sonlandırılır. Hayal Host olarak, IP bloğumuzun e-posta kara listelerine düşmesine neden olan müşterilerimizin bütün hizmetleri haber verilmeksizin sonlandırılır.

 2. Hayal Host, müşterilerinin sorumluluğu altında olan IP adreslerinin dünya üzerindeki herhangi bir serviste e-posta kara listelerine girmesi durumunda buna neden olan müşterimizden bu durumun düzeltilmesi için gerekli ücreti talep etme hakkına sahiptir. Bu ücret, Hayal Host olarak bizden bağımsız bir ücrettir. IP bloğumuzun e-posta kara listelerinden temizlenmesi için kullanılır. Bizden hizmet almaya başladığınız anda, bu gibi durumlarda, gerekli olan ücreti, itiraz etmeden istenilen süre içerisinde ödeyeceğinizi kabul etmiş sayılmaktasınız.

 3. Müşterilerimizin toplu e-posta gönderimi ve SPAM e-posta gönderimi yapması kesinlikle yasaktır. Müşterilerimiz e-posta hizmetlerimizi sadece normal yazışmaları için kullanabilir.

7. YEDEKLEME ve VERİ KAYBI - FTP BACKUP HİZMETİ

 1. Hizmetlerimizi kullanırken bütün verilerin sorumluluğu müşterilerimize aittir. Hayal Host olarak yedekleme hizmetini müşterilerimize kolaylık olması açısından ayrıcalık olarak sunarız. Fakat verilerin yedeklenmesi konusunda asla garanti vermeyiz. Hayal Host, herhangi bir nedenden dolayı yaşayabileceğiniz veri kayıplarınızdan sorumlu tutulamaz. Bu sebeple, herhangi bir olumsuz durumda veri kaybını minimuma indirmek için tüm müşterilerimize, hizmetlerine ait verileri belirli süreler içerisinde düzenli olarak yedeklemelerini şiddetle tavsiye ediyoruz.

 2. FTP backup alanı hizmeti, müşteriye IP adresi, kullanıcı adı ve şifre bilgilerini sağlar. Bu bilgiler, müşterinin kendi kontrolü altında olup, sunucu içerisindeki sitelerin yedeklenmesini mümkün kılar. Müşteri, FTP backup hizmetini kullanabilmek için gerekli olan ayarları ve konfigürasyonu kendisi gerçekleştirmelidir. Müşteri, IP, kullanıcı adı ve şifre bilgilerini güvenli bir şekilde saklamakla yükümlüdür. Bu bilgilerin güvenliği tamamen müşteri sorumluluğundadır. Müşteri, FTP backup alanı hizmetini satın aldığı takdirde, ilgili bilgilere erişim sağlamak için destek talebi oluşturmalıdır. Hizmeti değiştirmek veya iptal etmek istediğinde ise, aynı şekilde destek talebi göndererek yazılı bir başvuruda bulunması gerekmektedir. Bu hizmet, sunucu içerisindeki sitelerin yedeklenmesini mümkün kılacak bir FTP (File Transfer Protocol) backup alanını içerir. Hayal Host, müşteriye sunduğu bulut sunucu hizmeti kapsamında sadece FTP backup alanı hizmetini sağlar. Hayal Host, genel sunucu yedekleme sorumluluğunu üstlenmez. Müşteri, kendi belirlediği sitelerin yedeklenmesi için gerekli ayarları düzenlemekten sorumludur.

 3. Sunulan FTP backup alanı hizmeti, müşterinin dosya ve veri yedekleme ihtiyaçlarına yönelik bir depolama alanı sunar. Hayal Host, müşterinin yedekleme işlemleri sırasında kaybolan veya hasar gören verilerinden sorumlu değildir. Müşteri, veri güvenliğini sağlamak ve farklı bir alan üzerinde düzenli yedekleme yapmak için gereken önlemleri almalıdır. Müşteri, şifresini üçüncü şahıslarla paylaşmamalı ve güvenlik ihlallerini önlemek amacıyla şifresini düzenli aralıklarla güncellemelidir. Hayal Host, FTP Backup hizmeti kullanımı sırasında oluşan veri kaybı, güvenlik ihlali veya benzeri durumlardan kaynaklanan zararlardan dolayı sorumlu tutulamaz.

8. WEB HOSTİNG/RESELLER HOSTİNG HİZMETLERİNDE İZİN VERİLMEYEN İŞLEMLER

 1. Hizmetlerimizde yer alan e-posta servisleri sadece günlük yazışmalarınız için sunulmuş olup, toplu e-posta atımı ve spam içerikli mesajlar göndermek için kesinlikle kullanılamaz. Bu kural, müşterilerimize ve genel internet kullanıcılarına saygı gösterme ilkesiyle beraber işletmemizin itibarını korumak adına büyük önem taşımaktadır.

 2. Hizmetlerimizde kullanıcıların e-posta hesaplarından gönderilen e-posta iletilerinin alıcının inbox'ına ulaşması garanti edilemez. E-posta gönderim süreçleri, gönderilen e-posta içeriğine, e-posta sıklığına, e-posta içeriğindeki kalite puanına, kullanıcıların kullandığı e-posta servis sağlayıcısının politikalarına ve alıcının inbox filtrelerine bağlı olarak değişebilir. Bu sebeple, e-posta gönderimlerinin alıcı inbox'ına ulaşmasını garanti etmek hosting hizmetimizin bir parçası değildir. Inbox garantisi arayan kullanıcılarımız için, e-posta hizmetleri konusunda daha kesin ve garantili bir çözüm sunabilmek adına e-posta hosting hizmetimizi tavsiye ederiz. E-posta hosting hizmetimiz, müşterilerimizin e-posta iletişimlerini daha güvenilir ve etkili bir şekilde yönetmelerini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Inbox garantisi ve daha fazla kontrol ihtiyacı olan müşterilerimiz için bu hizmet, daha uygun bir çözüm sunacaktır. Kullanıcılar, şirketimizin sunduğu hosting hizmetinin inbox garantisi içermediğini ve bu konuda kabul edilen risklerin farkında olduklarını beyan ederler.

 3. Web hosting ve Reseller hosting hizmetlerinizde yer alan e-posta hesaplarınızdaki toplam veri boyutu 5 GB olduğunda tarafınızdan kontrol sağlanması talep edilir. Toplam e-posta veri boyutunuz 10 GB olduğunda ise temizlenmesi/müdahale edilmesi gereklidir. E-posta hizmetleri için veri boyutu maximum 10 GB olacak şekilde kullanılabilmektedir.
 4. Politikalarımıza göre, uzun süreli veya sürekli olarak %75'ten fazla kaynak kullanımı, 90 saniyeden uzun süren CGI yazılımları, FTP, HTTP, PHP gibi aktiviteler yasaktır. Bu tür kullanımlar sorunlara neden olabilir. Hayal Host, kaynak kullanımını tespit etme konusunda uzmanlaşmış olup, bu konuda herhangi bir kanıt sunma zorunluluğuna sahip değildir. Müşterilerimizin politikalara uygun hareket etmeleri, verimli ve güvenli bir hizmet deneyimi sağlamak adına önemlidir.

 5. Hosting hizmeti sunduğumuz sunucularımızda barındırılan yazılımların, yoğun SQL işlemi gerektiren ve uzun süreli SQL kullanımı içeren işlemleri içermesi durumunda, bu tür yazılımların barındırılmasına izin verilmemektedir. Yoğun SQL iş yükü gerektiren yazılımların kullanılması, sunucu performansını ve diğer müşterilerimizin hizmet kalitesini olumsuz etkileyebileceğinden, hosting sunucularımız üzerinde çalıştırılmasına müsaade edilmemektedir. Bu tür bir durum tespit edildiğinde, ilgili site/sitelerin hizmeti derhal durdurulacaktır. Bu durumda, ilgili müşteriye herhangi bir ön bilgi verilmeksizin işlem yapılacak ve sitelerin tekrar aktif hale getirilmesi mümkün olmayacaktır. Bu politika, sunucularımızın güvenliği ve diğer müşterilerimizin memnuniyeti açısından önemlidir.

 6. Sunucularımıza dolaylı olarak veya doğrudan zarar veren ve/veya yavaşlama/kesinti gibi sorunlara yol açan, saldırı alan siteler haber vermeden ve ücret iadesi yapılmadan sonlandırılabilir. Bu gibi durumlarda, Hayal Host, sizden, oluşan zararı karşılamanızı talep edebilir. Böyle bir durumda, gerekli ücreti itiraz etmeksizin talep edilen süre içerisinde ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırsınız.

 7. Aşağıda yer alan sitelerin hosting sunucularımızda barındırılmasına kesinlikle izin verilmez. Tespit edilmesi durumunda bu içerikteki siteler uyarı yapılmaksızın direkt olarak sunucularımızdan silinecektir. Oluşabilecek zarardan Hayal Host kesinlikle sorumlu tutulamaz. Böyle bir durumda, herhangi bir iade yapılmaksızın üyeliğiniz sonlandırılıp sözleşmeniz feshedilecektir.

  • Haber/Magazin Tarzındaki Tüm siteler
  • SMM Panel siteleri
  • Mobil Onay siteleri
  • Arkadaşlık/Dating türündeki tüm siteler
  • Resim/Dosya Yükleme siteleri
  • Depolama Üzerine Olan Tüm siteler
  • Web (tarayıcı) tabanlı oyunlar
  • Çiftlik oyunları, saadet zinciri ve ponzi tabanlı siteler
  • BDDK lisansı olmadan para ödeme aracılığı yapan, sanal POS sağlayan web siteleri
  • TÜRSAB belgesi olmadan villa ve benzeri taşınmazların kiralamasını yapan turizm acentesi siteleri
  • Medyum, büyü içerikli web siteleri ve bunlara aracılık (reklam) eden web siteler
  • Metin2, Knight Online, Silkroad gibi oyunların siteleri, item ve para satış siteler
  • APK Siteleri
  • Bitcoin / Ethereum gibi dijital para mining araçları
  • Saadet zinciri siteleri
  • Hacker odaklı siteler, arşivler ve programlar
  • Banka veya benzer kuruluşların web sitelerini taklit eden phishing siteleri
  • Canlı spor müsabakalarının yayınlanması (Digitürk, Dsmart, Tivibu, Exxen vb.)
  • Anonim veya toplu SMS gönderme uygulamaları
  • Depolama amaçlı kullanılan wallpaper, stok resim indirme ve flash oyun siteleri
  • Kumar Siteleri / Piyango vb. türündeki tüm site/projeler
  • Toplistler
  • Warez / Korsan Yazılım
  • AutoSurf/PTC/PTS/PPC siteleri
  • IP Scannerlar
  • Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları
  • Bombers / Spam Scriptler
  • Mailer Pro Banner-Ad servisleri (ticari banner reklamları içeren siteler)
  • File Dump/Mirror Scriptleri (Örnek: rapidshare)
  • Ticari Audio Streaming
  • Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı yapılan siteler
  • Adult, Erotik, Adult Hikaye/Video gibi içeriğe sahip olan siteler
  • MUD'lar/RPG'ler/PBBG'ler
  • Hile satışı yapan veya Hileli içerik barındıran siteler
  • Instagram, Twitter, Facebook vb. sosyal medya hesaplarını veya kullanıcı
  şifrelerini kayıt altına alan yazılıma sahip siteler
  • Sunucularımızda herhangi bir sunucu tabanlı program çalıştırmasına izin
  verilmez. IRCD gibi sunucu tabanlı programları kapsama alanı içindedir.
  • Google Cash/AdSpy gibi örümcek veya indexleyici programlar çalıştırmasına izin verilmez.
  • IRC(Internet Relay Chat) ağlarıyla iletişime geçen herhangi bir yazılımın çalıştırılmasına izin verilmez.
  • Herhangi bir proxy uygulaması çalıştırılmasına izin verilmez.
  • Herhangi bir bit torrent uygulaması çalıştırılması yasaktır. Yasal torrentlere sunucularımız dışı bağlantı verme imkanınız vardır. Fakat sunucularımızda barındırma yetkiniz bulunmamaktadır.
  • Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılmasına izin verilmez.
  • Cronjob uygulamalarını 15 dakikadan daha kısa aralıklarla çalıştırılmasına izin verilmez.
  • Dosya paylaşım yazılımlarının hizmetlerimizde çalıştırılmasına izin verilmez.
  • Audio stream/video broadcast uygulamalarını hizmetlerimizde çalıştırmasına izin verilmez.

9. VDS/KİRALIK SUNUCU HİZMETLERİNDE İZİN VERİLMEYEN İŞLEMLER

 1. Herhangi bir sebeple, herhangi bir şekilde toplu e-posta gönderimi yapılması kesinlikle yasaktır. SPAM e-posta gönderimi yapılması da kesinlikle yasaktır. E-posta hizmetleri, sadece normal yazışmalarınızda kullanmanız için hizmet olarak sunulmuştur. VDS hizmetlerinde, herhangi bir şekilde diğer VDS’lere zarar verecek kadar yoğun kaynak (Örn: disk üzerinde sürekli okuma/yazma veya sürekli yüksek network/hat kullanımı) kullanımı yapılamaz. Sürekli olarak disk üzerinde okuma/yazma yapan veya sürekli yüksek hat (network) tüketimi yapan bulut sunucular için (VDS) limitlendirme yapılabilir. Sürekli olarak 50 Mbit/s üzerinde network/hat tüketimi yapan bulut sunucular kendilerine özel olarak hat kiralamalıdır. Yoğun kaynak kullanımı genellikle yoğun disk ve network aktivitelerine yol açar bu sebeple diğer müşterilerimizi olumsuz etkiler.

 2. Hizmetlerimizde kullanıcıların e-posta hesaplarından gönderilen e-posta iletilerinin alıcının inbox'ına ulaşması garanti edilemez. E-posta gönderim süreçleri, gönderilen e-posta içeriğine, e-posta sıklığına, e-posta içeriğindeki kalite puanına, kullanıcıların kullandığı e-posta servis sağlayıcısının politikalarına ve alıcının inbox filtrelerine bağlı olarak değişebilir. Bu sebeple, e-posta gönderimlerinin alıcı inbox'ına ulaşmasını garanti etmek bulut sunucu (VDS) hizmetimizin bir parçası değildir. Inbox garantisi arayan kullanıcılarımız için, e-posta hizmetleri konusunda daha kesin ve garantili bir çözüm sunabilmek adına mailrelay hizmetimizi tavsiye ederiz. Mailrelay hizmetimiz, müşterilerimizin e-posta iletişimlerini daha güvenilir ve etkili bir şekilde yönetmelerini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Inbox garantisi ve daha fazla kontrol ihtiyacı olan müşterilerimiz için bu hizmet, daha uygun bir çözüm sunacaktır. Kullanıcılar, şirketimizin sunduğu bulut sunucu (VDS) hizmetinin inbox garantisi içermediğini ve bu konuda kabul edilen risklerin farkında olduklarını beyan ederler.

  • Kumar Siteleri / Piyango
  • Toplistler
  • Warez/ Korsan Yazılım
  • Fotoğraf/Dosya Depolamaya İhtiyaç Duyan Tüm Script/Yazılım/Projeler (Örnek: Photobucket veya Tinypic vb.)
  • AutoSurf/PTC/PTS/PPC siteleri
  • IP Scannerlar
  • Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları
  • Bombers / Spam Scriptler
  • Mailer Pro Banner-Ad servisleri (ticari banner reklamları içeren siteler)
  • File Dump/Mirror Scriptleri (Örnek: rapidshare, rapidleech vb.)
  • Ticari Audio Streaming
  • Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı yapılan siteler
  • Adult, Erotik, Adult Hikaye/Video gibi içeriğe sahip olan siteler
  • MUD'lar/RPG'ler/PBBG'ler
  • Hileli Siteler
  • Instagram, Twitter, Facebook vb. sosyal medya hesaplarını veya kullanıcı
  şifrelerini kayıt altına alan yazılıma sahip siteler
  • Sunucularımızda herhangi bir sunucu tabanlı program çalıştırmasına izin
  verilmez. IRCD gibi sunucu tabanlı programları kapsama alanı içindedir.
  • Google Cash/AdSpy gibi örümcek veya indexleyici programlar çalıştırmasına izin verilmez.
  • IRC(Internet Relay Chat) ağlarıyla iletişime geçen herhangi bir yazılımın çalıştırılmasına izin verilmez.
  • Herhangi bir proxy uygulaması çalıştırılmasına izin verilmez.
  • Herhangi bir bit torrent uygulaması çalıştırılması yasaktır. Yasal torrentlere sunucularımız dışı bağlantı verme imkanınız vardır. Fakat sunucularımızda barındırma yetkiniz bulunmamaktadır.
  • Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılmasına izin verilmez.
  • Cronjob uygulamalarını 15 dakikadan daha kısa aralıklarla çalıştırılmasına izin verilmez.
  • Dosya paylaşım yazılımlarının hizmetlerimizde çalıştırılmasına izin verilmez.
  • Audio stream/video broadcast uygulamalarını hizmetlerimizde çalıştırmasına izin verilmez.
  • Oyun sunucuları ve uygulamaları çalıştırmasına izin verilmez.

10. HAYAL HOST'UN SORUMLULUKLARI

 1. Hayal Host, müşterilerinin talebi üzerine sipariş etmiş olduğu ürünü fiyatının ödenmesi durumunda hizmetini sağlamakla yükümlüdür. Ancak, sipariş veren müşteri ile alakalı değerlendirmeler olumsuz sonuçlanırsa, herhangi bir sebep göstermeksizin siparişi iptal edebilir. Hayal Host ödemesi peşin yapılmayan ürünlerin hizmetini sunmakla yükümlü değildir.

 2. Müşteriye satın aldığı hizmetle ilgili bilgileri ve şifreyi e-posta yoluyla ilettikten sonra hizmet süreci başlamış olacaktır. İlgili hesap ve şifre sorumluluğu müşterimize aittir. Hesaplardan ve şifrelerden oluşacak hatanın doğurduğu zarardan Hayal Host sorumlu değildir.

 3. Hayalhost, vds/vps, sanal sunucu ve kiralık sunucu hizmetlerinde kullandığı işlemci, ram, disk gibi tüm donanımların özelliklerini, markalarını değiştirme ve güncelleme yetkisine sahiptir. Bulut sunucu (vds) hizmetlerinde her 1 core için 1000 mhz limit tanımlanmaktadır. Aynı şekilde web hosting, reseller hosting, kurumsal hosting vb. gibi tüm barındırma ürünleri için kullandığı hosting panelini güncel şartlara göre değiştirme yetkisine sahiptir.

 4. Örneğin; Sanal sunucu/Kiralık sunucularda E5-2699 V4 işlemci kullanırken daha alt veya üstündeki tüm işlemci modellerine geçiş sağlayabilir. Hosting/barındırma hizmetlerindeyse, cPanel kullanırken DirectAdmin veya Plesk panele geçiş sağlayabilir ve tüm müşteri hesaplarını da aynı şekilde dilediği panele geçirebilir.

 5. Müşterilerin aldığı hizmet ile ilgili olan teknik sorularını Hayal Host, www.hayalhost.com internet sitesinden yazılı olarak alacaktır. Hayal Host, müşterilerin aldığı hizmet ile ilgili olan teknik sorularını yazılı olarak cevap verecektir. Hayal Host teknik desteğinin kapsamı sadece verilen hizmetle sınırlıdır. İşletim sistemi, müşterinin bu işletim sistemine kurmuş olduğu yazılımlar, teknik desteğin kapsamı dışında tutulmaktadır.

 6. Müşterilerimizin SERVİS SEVİYESİ SÖZLEŞMESİ yapmış olması gerekmektedir. Hayal Host, SERVİS SEVİYESİ SÖZLEŞMESİ yapmayan müşterileri için teknik destek hizmeti vermeme hakkına sahiptir. Müşteri, hizmet kullanım şartlarındaki teknik destek şartlarına uymakla yükümlüdür. Bu şartlara uyulmadığı anda müşterilerimizin teknik destekten yararlanması imkansızdır.

 7. Hayal Host, verilen hizmetin internetin omurgasını oluşturan firmalarından kaynaklanan hatalardan sorumlu tutulamaz. Sunucularında oluşan arızalardan, veri merkezlerinden veya müşteri hatalarından kaynaklanan arızalardan sorumlu tutulamaz. Bakım çalışmaları vb. her türlü sebepten kaynaklanan kesintilerinden sorumlu tutulamaz.

 8. Erişim sağlayıcılardan ve bunlara ait veri merkezlerinden kaynaklı sebeplerle Hayal Host servislerinde yaşanan sorunlardan Hayal Host sorumlu tutulamaz. Hayal Host satışa sunduğu hizmet paketlerinin içeriklerinde ve limitlemelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.

 9. Hayal Host, sistemine ulaşan bilgilerin doğruluğunu ve içeriğini kontrol etmekle ve herhangi bir sansür uygulamakla yükümlü tutulamaz. Yasal mercilerden gelen bir talep doğrultusunda sistemine ulaşan bilgilerin doğruluğunu ve içeriğini kontrol etmekle ve herhangi bir sansür uygulamakla yükümlü tutulur. Müşterilerimizin, internet kanalı ile ulaşacak bilgilerinin doğruluğunu ve uygunluğunu kontrol yetkisi kendilerine aittir. Kendilerine ulaşan bilgilerin doğruluğundan ve içeriğinden dolayı meydana gelebilecek zararlardan dolayı hukuki ve cezai sorumluluk müşterilerimize aittir.

 10. 7/24 destek kavramı, her telefonla aranıldığında müşterilerimize anında cevap verilmesi anlamını taşımaz. Destek ekibimiz bildirimlerinizi elinden geldiği kadar hızlı şekilde yanıtlamaya çalışmakla yükümlüdür. 7/24 destek, mesai saatlerine bağlı kalınmadan çalışıldığını göstermektedir. Destek ekibimizin yoğunluk durumuna göre destek bildiriminize alacağınız cevap istisnai durumlar olmadığı müddetçe en fazla 24 saattir.

 11. Destek sisteminden faydalanabilmeniz için müşteri panelinize şifrenizle giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra Destek Bildirimleriniz bölümünden istediğiniz destek bilgisini yazmanız gerekmektedir. E-posta, telefon, canlı destek, iletişim formu vb. İletişim araçlarıyla hesapla ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmamalıdır. Paylaşıldığı müddetçe, Hayal Host herhangi bir işlem yapmakla yükümlü değildir.

 12. Hayal Host, tarafımızdan garanti edilen %99 uptime garantisini yerine getirilmekle yükümlüdür. Bu yükümlülüğü yerine getirmediği takdirde Hayal Host, müşterilerine talebi doğrultusunda, ilgili hizmet için bir ay ücretsiz kullanım hakkı sağlamak ile yükümlüdür.

 13. Garanti olarak sunduğumuz uptime garantimiz, sunucularımızın kötü niyetli saldırılara maruz kalması veya önceden belirlenmiş bakım süreleri dışında kapanması durumunda geçerli değildir. Bu tür kesintiler, uptime oranına yansıtılmayacak ve garanti kapsamı dışında tutulacaktır.

 14. Müşterilerimizin kredi ekleme talepleri yalnızca sitemizden oluşturacakları destek talebi ile gerçekleşebilir. Hayal Host VDS ve kiralık sunucu hizmetlerinde sadece ağ için garanti verir. VDS veya kiralık sunucunuzun çalışır ve/veya erişilebilir durumda olması Hayal Host'un sorumluluğu altında değildir.

 15. Bildirilmediği müddetçe Hayal Host sorundan haberdar olamaz. Eğer bir sorun yaşıyorsanız muhakkak sitemiz üzerinden teknik destek talebi oluşturarak bilgi vermeniz gerekmektedir. Uptime garantisinin yerine getirilemediği durumlarda VDS/Kiralık sunucu hizmetlerinde sağlanacak olan indirim, 3. Parti yazılım/lisans ücretlerini kapsama altına almayacaktır.

11. MÜŞTERİNİN SORUMLULUKLARI

 1. Bu sözleşme gereğince tarafların, sözleşmenin kurulmasıyla doğrudan doğruya ilgisi olan kişisel verileri 6698 Sayılı ve 24.03.2016 tarihli Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenir.

 2. Bu anlamda müşterinin;
  1- TC kimlik numarası
  2- Adı soyadı
  3- Elektronik posta adresi
  4- Adresi
  5- Müşteri tüzel kişi ise ayrıca vergi dairesi ve vergi numarası bilgilerini vermesi gerekir

 3. Bu bilgiler, sözleşmenin kurulması ve ifa aşaması için gerekli bilgiler arasına girer. Sözleşmenin imzalanmasıyla müşteri, bu verilerin işlenmesini ve güvenle aktarılmasını kabul etmiş sayılır.

 4. Ayrıca müşteri; ilgili yasa gereğince, veri sorumlusuna başvurarak kendisiyle ilgili;

 5. 1- Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme
  2- Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgileri üst yönetim tarafından ayrıntılı olarak incelendikten sonra talep etme
  3- Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme
  4- Yurt içerisinde ya da yurtdışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü bireyleri bilme
  5- Kişisel verilerin eksik ya da yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme
  6- Kişisel verilerin silinmesini ya da yok edilmesini isteme
  7- Yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme
  8- İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtası ile analiz edilmesi sureti ile kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme haklarına sahiptir.

 6. MÜŞTERİ, paylaşacağı iletişim bilgilerinden yalnızca fotoğrafını kurumlarca ve bir kovuşturma ya da soruşturmaya esas olmak üzere istendiği takdirde paylaşılacağını kabul eder. Ayrıca HAYAL HOST, bir mahkeme kararı ile içeriğe müdahale imkânının bulunmadığı durumlarda, mahkeme kararı gereğince “ip adresi engellenmesi” işlemini yapmakla yükümlüdür.

 7. MÜŞTERİ, HAYAL HOST tarafından gönderilen yazılı teklifi kabul etmesi ile www.hayalhost.com web sitesinden elektronik ortamda müşteri kaydını oluşturarak hizmetin talebini istemelidir. MÜŞTERİ, satın almak istediği hizmetin ödemesini peşin olarak yapmakla yükümlüdür. Faturalar hizmetin çeşidine göre; 1 Aylık, 3 Aylık, 6 Aylık, Yıllık, İki Yıllık, Üç Yıllık Olarak müşterilerin talebi üzerine oluşturulmaktadır. Hizmetin kullanılmaya başlandığı gün, son ödeme günü olarak belirlenir.

 8. MÜŞTERİ, satın aldığı hizmeti için www.hayalhost.com web sitesinde yer alan " hizmet sözleşmesi " ve " genel kullanım sözleşmesine " uygun biçimde kullanacağını kabul ve taahhüt etmiş olur.

 9. MÜŞTERİNİN, satın aldığı hizmetin yönetimi için gerekli şifreleri HAYAL HOST’tan almakla yükümlüdür. Satın almış olduğu hizmeti yönetmekle yükümlüdür. Hizmetin güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Sistemde tanımlanmış Ana Kullanıcı adıyla ya da kendi tanımladığı kullanıcı adı ile yapacağı her çeşit işlemden bizzat kendinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

 10. MÜŞTERİ, suç ve ilgili yasa hükümlerince hukuka aykırı sayılan mesajlar göndermemeyi taahhüt etmiş bulunur. Ayrıca HAYAL HOST sunucularından sunumu yapılan "yazılı, sesli ya da görsel içerikler" T.C kanunlarına aykırı olmamalıdır. Aksi takdirde doğan ve doğacak tüm maddi ve manevi zararda sorumluluk MÜŞTERİ’ye ait olacaktır. Ayrıca taraflar birbirlerinin ticari itibarına ve saygınlığına zarar verecek davranışlarda bulunmamakla yükümlüdür.

 11. Müşteri’nin HAYAL HOST'dan hizmet satın alması ile, Müşteri’ye HAYAL HOST'un Fikri ve Sınai Haklar Hukuku mevzuatından kaynaklanan hakları ile;
  Ticari bilgi, Ticari sır vb. Nitelikte şirketin iç işleyişi, Sunulmakta olan hizmetlerin içeriği hakkında bilgi sahibi olmak, ortaklık, kullanım hakkı vb. Haklar sağlamayacak olup, Müşteri’nin HAYAL HOST'UN açık ve yazılı muvafakati olmaksızın sunulmakta olan hizmet nedeni ile öğrenilen hiçbir bilgiyi 3. Kişi ve kurumlarla yazılı yahut sözlü olarak paylaşma olanağı olmadığını kabul, beyan ve taahhüt etmiş olur.

 12. Hizmetlerimizi kullanarak herhangi bir telif ya da tescil hakkına aykırı davranma hakkınız bulunmamaktadır. Bunlara izinsiz müzik, kitap, fotoğraf ya da diğer telif hakkı bulunan materyaller dâhil haldedir. Ayrıca, kanunlar gereği pornografik/erotik içerik ile hack için kullanılabilir içerikler kullanılamaz. Telif/tescil haklarına aykırı satış yapılması ve/ya da pornografik/erotik içerik barındırılması, aldığınız hizmetin/hizmetlerin bir an evvel sonlandırılması ile sonuçlandırılma işlemi ile son bulacaktır. Bu gibi durumlarda hiçbir veriniz tarafımızca yedeklenmeden direkt olarak geri dönüşü olmayacak şekilde silinecek olup hizmetiniz/hizmetleriniz ile alakalı da ücretin geri iadesi yapılmayacaktır.

 13. Telif/tescil haklarına aykırı ve/ya da hack için kullanılabilir içeriklere rastlanması durumunda bu içerik silinecektir ya da içeriğe erişim engelli getirilecektir. Tekrarında ise hizmet askıya alınabilir veya sonlandırılabilir. Eğer Hayal Host'un sunmuş olduğu hizmetleri kullanılarak bu tip içeriklerin barındırıldığını düşünüyorsanız, destek@hayalhost.com adresine e-posta göndererek şikâyette bulunabilirsiniz. Hayal Host, şikâyetinizle alakalı olarak sizden daha fazla bilgi/belge/döküman talep etme yükümlülüğüne sahiptir. Bu gibi durumlarda hiçbir veriniz tarafımızca yedeklenmeden direkt olarak geri dönüşü olmayacak şekilde silinecek olup hizmetiniz/hizmetleriniz ile alakalı da ücretin geri iadesi yapılmayacaktır.

 14. Hayal Host'un sağlamış olduğu hizmetler kullanılarak yapılan yasa dışı eylemlere ilişkin şikâyetlerde, Hayal Host'un şikâyet nedenini doğrulayamadığı ya da yapılan eylemin suç teşkil edip etmediği konusunda emin olamadığı durumlarda hizmet sonlandırılmama yetkisi bulunur. HayalHost’un, yasal olarak karar verme yetkisi bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda bu eylemi yapan kişiye karşı yasal olarak haklarınızı aramanız gerekir. Bu gibi durumlarda meydana gelebilecek her çeşit zarar ve ziyandan dolayı Hayal Host'un hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk yükümlülüğü bulunmamaktadır.

 15. Hizmette bulunan, eklenen, çıkartılan bilgi, belge ve yazılımların kurulumu, lisansların ayarlanması, yazılımların kullanımı ile alakalı çıkacak bütün sorunlar müşterilerin sorumluluğunda bulunur. Tüm belirtilen bu ayrıntılarda oluşacak problemlerden HAYAL HOST hiçbir koşulda sorumlu değildir.

 16. Hizmette üçüncü şahıslar tarafından ya da müşteri tarafından yayımlanan içerikten veya bilgi ve belgenin şahıslar tarafından zarara uğratılmasından dolayı HAYAL HOST'un aleyhinde idari, hukuki ya da cezai yollara başvurulması halinde HAYAL HOST'un uğrayacağı tüm zararlardan MÜŞTERİ sorumlu tutulmaktadır. MÜŞTERİ kendine yapılacak yazılı bildirimden itibaren 5 iş günü içerisinde bir kerede HAYAL HOST'un tüm maddi zararını karşılamakla yükümlüdür.

 17. MÜŞTERİ'ye ait hizmetin üstünden web ortamına açılacak sayfalardaki veya uygulamalardaki bilgi ve içeriklerden HAYAL HOST sorumlu tutulamaz. Yayınlanan web sitelerinin içeriği veya yazılımlar ile alakalı olarak çıkacak, MÜŞTERİ ve üçüncü şahısların dâhil olduğu her çeşit olumsuzluk ve yasa dışı durum halinde HAYAL HOST sorumlu tutulamaz Sorumlu tutulması halinde HAYAL HOST, alınan hizmeti herhangi bir uyarıya gerek kalmaksızın askıya alma/silme hakkına sahiptir.

 18. MÜŞTERİ, kurallara aykırı davrandığı takdirde HAYAL HOST'un hiçbir ihtara gerek kalmaksızın gerekli müdahalelerde bulunma ve üyeyi servis dışına çıkarma ve üyeliğe son verme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda hiçbir veriniz tarafımızca yedeklenmeden direkt olarak geri dönüşü olmayacak şekilde silinecek olup hizmetiniz/hizmetleriniz ile alakalı da ücretin geri iadesi yapılmayacaktır.

 19. Müşteri çalıntı kredi kartı ile yapılan alışveriş bakımından çalıntı kredi kartı ile yapılan alışveriş tek bir alışveriş olsa dahi ve bu önlemlerle sınırlı olmamak üzere, Müşteri hesabına kayıtlı olan ya da süresi uzatılmış olan bütün alan adları ve sair hizmetlerin herhangi bir bildirim olmaksızın derhal iptal edilebileceğini, durdurulabileceğini, herhangi bir zarar ziyan tazmin mükellefiyeti doğurmaksızın Müşteri kaydı da dahil olmak üzere alınan tüm hizmet kalemlerinin bedeli ne olursa olsun iptal edilebileceğini, son verilebileceğini, durdurulabileceğini kabul, beyan ve taahhüt etmektedir. Bu gibi durumlarda hiçbir veriniz tarafımızca yedeklenmeden direkt olarak geri dönüşü olmayacak şekilde silinecek olup hizmetiniz/hizmetleriniz ile alakalı da ücretin geri iadesi yapılmayacaktır.

 20. Müşteri kullanacağı sunucu/hizmet vb. üstünde lisanssız yazılım kullanılamaz, kullandırılamaz, telif hakları ve sair fikri mülkiyetle ilgili yasaları ihlal edici korsan yazılım dağıtımı ve 3. şahısların onayı olmadan gönderilen reklam tanıtım içerikli e-posta (SPAM) gönderimi yapılamaz. Kurulu olan yazılımların ve ilerdeki tarihlerde kurulacak olan yazılımların lisanslarının ve faturalarının birer kopyasının işbu protokol geçerli olduğu sürece Hayal Host'a birer kopyasını iletmesi gerekmektedir.

 21. Müşteri ilgili lisans ve fatura kopyalarını elde etmiş olduğu tarihten sonra otuz gün içinde Hayal Host'a ulaştırmayı kabul ve taahhüt eder. Lisans sahibi ile Müşteri arasında doğacak tüm ihtilaflardan Müşteri sorumlu olacaktır. Buna rağmen herhangi bir nedenle Hayal Host aleyhinde idari, hukuki ya da cezai takibata girişilmesi halinde Müşteri, Hayal Host'un uğrayacağı tüm zararı tazminle mükelleftir. Alan adı başına e-posta gönderimi sanal sunucu (vds) , hosting ve reseller hizmetlerinde bir saat içinde en fazla 100 adet olabilir.

 22. Hayal Host tarafından muhafaza edilen sunucuya ve/veya hosting hizmetine internet üzerinden gelecek saldırılara ve bilgi hırsızlığına karşı Müşteri sorumludur. Müşteri gerekli tedbir ve güvenlikleri almakla yükümlüdür. Gerekli tedbir ve önlemlerini alması gereken özeni göstermez veya alınan tedbirlerin güvenli E-Posta, FTP ve kontrol paneli şifresi belirlenmemesi gibi veya bunların kolay tahmin edilebilinir şekilde belirlenmesi sonucu yetersiz kalmasında, kendi sunucusu veya kiralanan sunucu ile beraber diğer Hayal Host bünyesindeki sunucuların kısmen veya tamamen zarar görmesine neden olursa bundan münhasıran Müşteri sorumlu tutulur.

 23. Hayal Host bu nedenlerle oluşan zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulmaz. Bunun ile beraber, verdiği hizmeti kısıtlama, askıya alma, tamamen durdurma ve gerekli çözüm sağlanamadığı takdirde sözleşmeyi feshetme hakkına sahip olur.

 24. Hayal Host tarafından muhafaza edilen farklı sunuculara ve sistemlere internet üzerinden gelecek saldırılara, bilgi hırsızlığına, hacklenmelere ve her türlü kötü kullanıma karşı Müşteri gerekli tedbir ve güvenlikleri almakla yükümlü tutulur. Müşteri, paylaşımlı hosting hizmetleri kapsamında web sitesinin aşırı sistem yükü oluşturması, aşırı CPU, RAM ve Disk kullanımı ve başkaca sistemi yormaya yönelik sebeplerden verebileceği tüm zararlardan münhasıran sorumlu tutulur. Hayal Host müşterilerinin servislerini aksatacak duruma neden olmasından ötürü doğacak zararlardanda müşteri sorumludur. Bu gibi durumlarda Hayal Host müşterilerinin servislerini durdurma yetkisine sahipitir ve bunu müşteri Kabul ve taahhüt etmiş olur.

 25. Müşteri, bir üçüncü kişinin iznini almadan; Onun şebekesine ya da sistemine bağlanma, Üçüncü kişilerin şifrelerini çalma, Sunucuya kötü niyetli yazılım kurma, Gibi durumlarla sınırlı olmamak kaydıyla buna benzer durumlardan doğabilecek 3. Kişilerin zararları da dahil olmak üzere maddi ve manevi her türlü zararı tazmin etmekle yükümlüdür. Bundan dolayı hesabının Hayal Host tarafından askıya alınabileceğini kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

 26. Küçük yaştakilere potansiyel zarar verecek içerikleri yayınlamak kesinlikle yasaktır. Örneğin: çocuk pornosu veya buna benzer algılanan içerikler gibi.. Herhangi bir sitede çocuk pornosu barındırılması veya bildirilmesi durumunda Hayal Host haber vermeksizin derhal hesabı iptal edip, silme yetkisine sahip olacaktır. Hesap sahibi 3. Kişilerin bilgilerine erişmeye yönelik kurmuş veya yüklemiş olduğu yazılımların varlığını sunucularımız otomatik tespit etmektedir. Hesabı otomatik askıya alır. Bu tür durumların otomatik olarak tespit edilmemesi durumunda, sistem yöneticilerinin hesap sahibinin yaptığı işlemleri loglardan çıkartma yetkisi vardır. Hesabın direkt askıya alınmasını sağlarlar. Bu problemin hesap sahibi tarafından bilinçli veya bilinçsiz olarak yapılmasının tespiti ile hesapları iptal edilir.

12. SATIŞ ORTAKLIĞI PROGRAMI

 1. Programa katılarak, aşağıdaki maddeleri kabul etmiş sayılırsınız.

 2. Satış ortaklarımıza sağlanan kazanç yüzdesi %10'dur.

 3. Satış ortaklığı komisyon alt ödeme miktarı 15$'dır.

 4. Satış ortaklığı komisyon hak edişleri, başarılı satış tarihinden itibaren 15 gün sonra ortaklık programı hesabınıza yansımaktadır.

 5. Müşterinin aldığı ürün, servis veya hizmete yönelik itiraz ve ücret iadesi durumunda, satış ortağının hesabındaki satış ortaklığı kredi payı, ilgili miktar düşülerek düzeltilir.

 6. Satış ortakları, gelir elde etmek için yönlendirdikleri kullanıcıların hosting, reseller veya bulut sunucu satın almalarını sağlamalıdır. Ek hizmetler, Domain, IP adresi veya SSL sertifikası gibi hizmetler üzerinden satış ortaklığı geliri elde edilemez.

 7. Satış ortaklığı komisyon alt limiti aşıldıktan sonra talep edilen hak edilişler 30 gün içerisinde gönderilmektedir.

 8. Hayal Host, üyelik bilgilerinde şüpheye düştüğü durumlarla karşılaştığında, gerekli gördüğü takdirde ilgili kişiden belge sunarak kimlik doğrulamasını talep edebilir.

 9. Üyelik sürecinde yanlış bilgi veren kullanıcıların tespit edilmesi durumunda, ilgili kullanıcının üyelikleri, kullanmış olduğu hizmetler ve elde ettiği hak edişler geriye dönük olarak iptal edilecektir.

 10. Hayal Host, gerekli gördüğü durumlarda, özellikle ihlaller, suiistimaller veya uyumsuzluklar söz konusu olduğunda, Satış Ortaklığı Programı'nı kalıcı olarak durdurma veya kapatma hakkını saklı tutar.

 11. Hayal Host, Satış Ortaklığı Programı'na katılan sitelerin içerikleri üzerinde sorumluluk taşımamaktadır. Yasalara ve genel ahlaki kurallara uymayan içeriklere sahip siteler üzerinden gönderilen referanslar geçersiz kabul edilir. Bu tür sitelerden üye yönlendiren ortakların bakiyeleri silinir ve ortaklık hesapları kapatılır. Herhangi bir hukuki sorun durumunda, beyanı yapan üye sorumlulukları tek taraflı olarak üstlenir ve Hayal Host bu konuda herhangi bir sorumluluk taşımaz. Spam ve diğer illegal yöntemlerle üye kazandıran kişilerin üyelikleri ve hak edişleri iptal edilir; spam içeriklere karşı sıfır tolerans politikamız bulunmaktadır.

 12. Hayal Host, haber verme yükümlülüğü olmaksızın Satış Ortaklığı Programı şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Değişiklikler, web sitemiz üzerinden güncellenen şartlarla yürürlüğe girecektir.

13. ÜCRET, ÖDEME VE İADE

 1. MÜŞTERİ’ye verilen teklif sonrası, MÜŞTERİ’nin hizmeti satın almak istemesi ile talep edilen tutarı peşin olarak yatırdıktan sonra hizmet başlar. Hizmetin teslim edildiği gün artık yinelenen ödeme tarihi sayılır, sonraki ödeme döneminin de son ödeme tarihi o gün olur. Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık belirlenen vadede ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş olacak ve mütemerrit sayılmış olacaktır. Bu durumda HAYAL HOST, kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi talep edebilecektir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul etmiş sayılacaktır.

 2. Ancak, 3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine İlişkin Kanun’un, ticari işlerde uygulanacak temerrüt faizi oranı, işbu madde ile kabul edilen faiz oranından daha yüksek olduğu takdirde, taraflar, gecikme faizi oranı olarak, kanun gereği ticari işlerde uygulanacak temerrüt faizi oranın uygulanacağını kabul etmiş sayılırlar. Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için HAYAL HOST'un dava ya da icra takibi açması halinde de faiz, avukatlık ücreti ve diğer tüm yasal giderleri iş bu sözleşme hükmü uyarınca ayrıca bir ihtar ve ihbara gerek olmaksızın peşinen ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

 3. İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktarla aynıdır. Belirtilen ücretlere K.D.V. sonradan dahil ederek hesaplanmaktadır.

 4. Hayal Host önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkına sahiptir. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

 5. Hayal Host, faturalarını elektronik ortamda keser. Kayıt olduğunuz müşteri paneli üzerinden yada e-posta adresinize resmi faturalar gönderilir. Vergi Usul Kanununa göre satın alınan hizmete yasal fatura düzenlenebilmesi için bilgilerin doğru beyan edilmesi müşterinin yasal sorumluluğu altındadır.

 6. Yeni kayıt olan müşterilerimizin ek doğrulama işlemi çağrı merkezi veya Telefon, E-posta ve Destek bildirimi üzerinden gerek görülürse yapılabilir. Doğrulanmamış müşteriler için fatura düzenlenmemektdir. Bu nedenle hizmet sağlanamamaktadır. Ayrıca doğrulanmamış müşterilerin müşteri panelleri kısıtlı durumda olabilmektedir. Sorunsuz hizmet almak için tüm bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız.

 7. MÜŞTERİ, son ödemesi geçmiş faturası için e-posta yolu ile tarafımızca ihtar edilir. Ancak, sistemsel sorunlar sebebi ile e-posta gönderilmese de müşterilerimiz hizmetlerine ait son ödeme tarihlerini kendileri takip etmekle yükümlüdür. Bunun dışında herhangi bir başka kanaldan MÜŞTERİ’ye edimini yerine getirmesi için ihtarda bulunulmayacak olup, son ödeme tarihinden 1 gün sonra tarafımızca verilen hizmet askıya alınır. Askıya alınan hizmet ile alakalı herhangi bir ödeme alınamaması durumunda ilgili veriler 6 gün boyunca sistemlerimizde tutulur, 6 gün sonra geri dönüşü mümkün olmayacak şekilde kalıcı olarak tarafımızdan silinecektir. Oluşabilecek zarardan Hayal Host kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 8. Ayrıca sunucu barındırma hizmeti sunulması halinde, süresi içinde ücret ödenmediği takdirde, HAYAL HOST'un cihazları barındırma ve saklama imkanı ve yükümlülüğü olmayıp, MÜŞTERİ’ye verdiği iletişim vasıtalarıyla ulaşılamaması veya ulaşılsa dahi verilen süre içinde ödeme yapılmaması durumunda 3 ay sonunda cihazın sorumluluğu HAYAL HOST'tan çıkacak olup; cihazın imha, arıza gibi hiçbir durumundan HAYAL HOST'un sorumlu olmayacağını MÜŞTERİ peşinen kabul etmiş olur.

 9. MÜŞTERİ, ödemesini yapmadığı hizmet nedeni ile askıya alınan veya silinen hizmete ilişkin yaşayacağı veya 3. Kişilere yaşatacağı zarar ve ziyandan hiçbir sebeple HAYAL HOST'u sorumlu tutamaz.

 10. HAYAL HOST, 2 farklı yöntem ile ödeme seçenekleri kabul etmektedir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde sistem otomatik olarak devreye girerek hizmetinizi aktif hale getirmektedir. Havale-Eft ile yapılan ödemelerde muhasebe birimi manuel olarak kontrol sağlayarak faturaları onaylamaktadır. Herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için havale-Eft ile yapılan ödemelerde müşteri panelinden ödeme bildirimi yapılması gerekmektedir.

 11. MÜŞTERİ, satın alınan bazı ürün veya hizmetlerde, ilk ödeme tarihinden itibaren 7 gün içinde hiçbir mazeret göstermeksizin iade talebinde bulunabilir. Kullandığı gün tutarı düşüldükten sonra talep ettiği işlem gerçekleştirilir. 7 günlük ücret iadesi, sunucu kiralama, barındırma, teknik destek (SLA) ve kurulum/ optimizasyon hizmetleri, bir sonraki periyot için yenilenmiş hizmetler veya ürünler, Lisans, SSL, Domain kayıt, yenileme, transfer vb. ve Hayal Host tarafından üretilmeyen/sunulmayan diğer hizmetleri kapsamamaktadır.

  İade işlemlerinde, müşterimizin ödeme yapmak için kullandığı yöntemle aynı şekilde iade sağlanır. Farklı bir kişiye veya farklı bir yöntemle iade yapılamaz. İade işlemlerinde iade faturası kesilmesi yasal olarak bir zorunluluktur. Aksi halde iade talebiniz kabul edilemeyecektir. İade garantisi, hizmet sözleşmesine uymadığından ötürü askıya alınan/durdurulan hesapları kapsamamaktadır. HAYAL HOST, ücret iadesi garantisini kötüye kullanan kişilere hizmet vermeme hakkını saklı tutar.

 12. Müşterilerimiz, 7 günden sonraki süreçte hizmetini iade etmek istemesi durumunda kullanım süresi düşülerek geri kalan tutar müşteri hesabına kullanılabilir para bakiyesi olarak eklenir. Kampanyalı hizmetler kapsamında sunulan ücretsiz servislerin (örneğin ücretsiz alan adı kaydı gibi) iadesi mümkün değildir. Eğer hizmet, taahhüt süresi dolmadan iptal edilirse, ücretsiz olarak sunulan hizmet ücretlendirilecek, uygulanan tüm kampanyalar ve indirimler düşülecek ve geriye kalan tutar hesabına kullanılabilir para bakiyesi olarak eklenecektir. Bunun dışında farklı bir ödeme kanalı ile iade yapılması kesinlikle mümkün değildir. Hizmet sözleşmesine uymadığından ötürü askıya alınan/durdurulan hesapları kapsamamaktadır.

 13. Müşterilerimiz, hizmet iptali sonucu kullanılabilir para bakiyesi olarak iade aldıkları ödeme ile yeni bir hizmet satın aldıklarında tekrar iptal ederek yeni bir iade talebinde bulunamazlar. Bu hakkı her ödeme yaptığı ilgili faturası için sadece bir kez kullanabilirler. Kullanılabilir para bakiyesi talebi her ilk ödenen fatura için bir kez kullanılabilir. Bir kez ödeme yapılan fatura tutarı ile tekrar tekrar iptal talebinde bulunarak kullanılabilir para bakiyesi olarak eklenebilmesi mümkün değildir.

 14. İptal talebinde bulunmayan ancak kullanılmayan hizmetler iptal edilmiş sayılmamaktadır.

 15. Ödeme yapılarak alınan ana hizmetin yanında Hayalhost tarafından sunulan ücretsiz hizmet(ler)den yararlanma hakkına sahip olan müşteri, ana hizmeti iptal ettiğinde, hediye edilen ücretsiz hizmet(ler) de otomatik olarak iptal edilecektir. İptal edilen ücretsiz hizmet(ler) için belirlenen standart ücret, müşterinin hesabından otomatik olarak tahsil edilecektir. Müşteri, bu politikayı kabul ederek, iptal durumunda tahsil edilen ücreti Hayalhost tarafından belirlenen ödeme yöntemleri ile ödemeyi taahhüt eder. Hayalhost, bu politikadaki değişiklik hakkını saklı tutar ve değişiklikler müşterilere önceden bildirilmeden yapılabilir. Değişiklikler, Hayalhost web sitesinde veya müşterilere gönderilen bildirimler aracılığıyla duyurulacaktır.

 16. Herhangi bir çalışanımıza hakarette bulunmak/kaba davranışlar sergilemek, hesabınızın/aldığınız hizmetin/hizmetlerin askıya alınmasına/sonlandırılmasına ve geri dönüşü olmayacak şekilde tüm verilerin direkt olarak silinmesine sebep olacaktır. Oluşabilecek zarardan Hayal Host kesinlikle sorumlu tutulamaz. Böyle bir durumda, herhangi bir iade yapılmaksızın üyeliğiniz sonlandırılıp sözleşmeniz feshedilecektir.

 17. Hayal Host'dan hizmet aldığınız taktirde, Hayal Host veya çalışanları aleyhine ticari itibarı zedeleyici her türlü yorum, davranış, ilan, afiş, yazı, söz gibi fiillerden kaçınacağınızı taahhüt etmektesiniz. Aksine bir davranış halinde, maddi-manevi tazmin yükümlülüğü altında olduğunuzu ve bu durumda açılacak bütün davalarda İzmir Mahkemelerin ve İcra dairelerinin yetkili olduğunu ve hiçbir ücret iadesi yapılmayacağını kabul etmiş olursunuz.

 18. Sunucularımıza dolaylı olarak veya doğrudan zarar veren ve/veya yavaşlama/kesinti gibi sorunlara yol açan, saldırı alan siteler haber vermeden ve ücret iadesi yapılmadan sonlandırılabilir. Bu gibi durumlarda, Hayal Host, sizden, oluşan zararı karşılamanızı talep edebilir. Böyle bir durumda, gerekli ücreti itiraz etmeksizin talep edilen süre içerisinde ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırsınız.

14. VERGİLENDİRME

 1. HAYAL HOST'un www.hayalhost.com internet sitesi üzerinden yaptığı tüm işlemler Türkiye'de mevcut Vergi Kanunlarına göre vergilendirilir. Bu sözleşme kapsamı dışında gerçekleşecek tüm kanuni değişikliklerden kaynaklanan işlemler HAYAL HOST'un sorumluluğu dışında olup aynen sözleşmeye yansıtılır. Vergi Kanunları gereği MÜŞTERİ’nin kayıt düzeni ile ilgili tüm sorumlulukları kendisine aittir.

15. FESİH

 1. MÜŞTERİ, yeni ödeme döneminde www.hayalhost.com internet sites üzerinden müşteri girişi yaparak aldığı hizmeti iptal edip herhangi bir başka bildirim yapmaksızın sözleşmeyi tek taraflı fesih edebilme hakkına sahiptir. Bunun için hizmetin son ödeme tarihininden önce işlem yapılması gereklidir. HAYAL HOST, sözleşmeyi dilediği zaman ve durumda tek taraflı olarak feshetme yetkisine sahiptir.

 2. Hayal Host, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, durdurma hakkına sahiptir. Ayrıca işbu sözleşmeyi hiçbir ihtar veya ihbara gerek olmaksızın ve hiçbir ek yükümlülük altına girmeksizin tek taraflı olarak derhal, tazminatsız ve bildirimsiz olarak feshetme hakkını gizli tutar.

 3. MÜCBİR SEBEP Tarafların iradesi dışında gelişen olaylardır. Tarafların kontrolü ve iradesi dışında gelişen ve makul denetim gücü dışında kalan olaylardır. Bu durumlarda tarafların işbu sözleşme ile yüklendiği borçlarını yerine getirmelerini engelleyici veya geciktirici önceden tahmin edilemeyen ve sayılanlar sınırlı olması kaydı ile savaş, terör eylemleri, deprem, savaş, yangın, sel vb. afetlerin meydana gelmesi durumunda mücbir sebepler arasına girmektedir.

 4. Taraflardan biri, bir mücbir sebep ortaya çıktığı anda zaman kaybetmeksizin bunu derhal diğer tarafa bildirmekle yükümlüdür. Böyle bir durumla karşılaşılması halinde taraflar birlikte değerlendirme yaparak alınacak tedbirleri beraberce görüşecektir. Taraflar mücbir sebep yüzünden yükümlülüklerini tam veya zamanında yerine getirememekten dolayı sorumlu sayılmayacaklardır.

 5. Mücbir sebep durumunun kesintisiz 30 (otuz) gün devam etmesi halinde işbu sözleşme kendiliğinden fesh olacaktır. Ancak tarafların fesihten önce tahakkuk eden tüm hakları saklı tutulur.

16. YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ

 1. İşbu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İzmir Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır. Ayrıca taraflar bu sözleşme kapsamında verdikleri adres ve e-posta adresine yapılacak bildirimleri taahhüt eder; iletişim bilgilerinde olacak değişiklikleri karşı tarafa en geç 7 gün içinde bildirmeyi kabullenirler. Aksi takdirde sözleşme sırasında verilen adreslere yapılacak tebliğ yahut e-post bildirimleri karşı tarafa ulaşmış olarak kabul edilecektir.

17. KVKK İLİŞKİN MADDELER

  Veri Sorumlusunun Kimliği
 1. Atıfbey Mahallesi Çolak Molla Mümin Hoca Sokak No: 1/E İZMİR adresinde faaliyet gösteren HAYAL HOST İNTERNET VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ veri sorumlusudur. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca, gerçek bir kişinin kimliğini belirli ya da belirlenebilir bir hale getirmeye yarayan her türlü bilgi kişisel veri kapsamı altına girmektedir.

 2. İşlenecek Kişisel Veriler
 3. Kayıt esnasında girmiş olduğunuz bilgiler Kişisel Veri olarak kabul edilir. Bu bilgiler sadece elektronik ortamda müşteri kayıt formu ile tarafımıza iletilir.

 4. Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları ve Hukuki Sebebi
 5. HAYAL HOST İNTERNET VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, başta Vergi Usul Kanunun 253 ve 254 maddeleri ile Türk Ticaret Kanunun 82. maddeleri olmak üzere ilgili tüm ulusal ve uluslararası mevzuat ve bunlara dayalı olarak yetkili idarelerin yayınlanmış olan ikincil düzenlemeler kapsamındaki yükümlülüklerinin ve hizmet akdinin ifası amacıyla, Kişisel Verilerinizi işlemekle yükümlüdür.

 6. Kişisel Verilerin 3. Kişilere ve Yurt Dışına Aktarımı
 7. HAYAL HOST İNTERNET VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, söz konusu kişisel verilerinizi KVKK’da ve ilgili mevzuatta belirtilen güvenlik ve gizlilik esasları çerçevesinde yeterli önlemler alınmak kaydıyla 3. Kişilerle paylaşma yetkisini kullanır. İşveren olarak, yurt içinde ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınması kaydıyla yurt dışında, dolaylı veya doğrudan yurtiçi ve ya yurtdışı iştiraklerimiz ya da bağlı ortaklıklarımız, HAYAL HOST İNTERNET VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından hizmet, destek ve danışmanlık alınan veya işbirliği yapılan ya da proje, program ve finansman ortağı olunan yurtiçi, yurtdışı ve uluslararası, kamu kurumu ve özel kurum ve kuruluşlar ile şirketler ve sair 3. Kişi ya da diğer otoriteler ile paylaşabilmektedir. Böyle bir durumda HAYAL HOST İNTERNET VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, Kişisel Verileri korumak için uygun mekanizmaları oluşturmuş bulunmaktadır. Verilerin aktarıldığı ülkeler veya uygulanan veri aktarma mekanizmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için destek@hayalhost.com adresi ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

18. DEVİR VE TEMLİK YASAĞI

 1. Taraflar, işbu sözleşme gereği hak ve yükümlülüklerini hiçbir şekilde devir ve temlik etme hakkına sahip değildir. Müşterinin, Hayal Host adına ya da hesabına üçüncü bir şahısla işlem ya da anlaşma yapma yetkisi bulunmamaktadır. Bu hükme aykırı olarak devir ve temlik söz konusu olsa dahi Tarafların her türlü sorumluluğu devam edeceği bilinmelidir.

19. YÜRÜRLÜLÜK

 1. HAYAL HOST'a ait web sitesi üzerinden verilen siparişe ait ödemenin gerçekleşmesi durumunda MÜŞTERİ işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş olur. HAYAL HOST, söz konusu sözleşmenin site üzerinde, MÜŞTERİ tarafından okunduğuna ve kabul edildiğine dair onay almaksızın sipariş verilmesi durumunda tüm maddeleri okuduğunu ve kabul ettiğini onaylamış sayılır.

20. SÖZLEŞMENİN KAPSAMA DETAYI

 1. Hizmet sözleşmesi, İade sözleşmesi gibi tüm sözleşme koşullarına ek olarak, Hayalhost.com sitesi içerisinde yer alan ürün/hizmetlere ait ilgili sayfalarda bulunan yasaklar/kurallar dahildir. Örneğin; VDS (sanal sunucu) sayfasında yer alan " VDS Sunucu Hizmetlerinde Neler Yasak? " başlığı altındaki koşullar gibi maddelerin tamamı tüm sözleşmeler üzerinde geçerlidir.

 2. Hayalhost ilgili kuralları dilediği zaman değiştirme ve güncelleme hakkına sahiptir. Sitemiz ve sözleşmelerimiz üzerindeki tüm detay/kuralları takip etmekle müşteriler yükümlüdür. Kural/Şartların değişikliği ile oluşabilecek mağduriyetlerden Hayalhost kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Genel Kullanım Sözleşmesi

 1. Hayalhost.com'un verdiği hizmetlerde e-posta gönderim limiti saatte en fazla 100 adet ile sınırlıdır. Saatlik gönderimlerde değişikliğe gidebilir.

 2. Web barındırma kavramına uymayan amaçlar için, paketler dosya paylaşımı, veri depolama, indirme merkezi veya yedekleme alanı olarak kullanılamaz.

 3. Toplu/spam e-posta gönderimleri için paketler kullanılamaz. Hayalhost.com, saatlik gönderimlerde kısıtlama uygulama hakkına sahiptir, gerektiğinde bunu yapabilir.

 4. Firmamız, müşterilerimizin verilerinin yedeklenmesinden sorumlu değildir. Bu nedenle, müşterilerimiz, sahip oldukları verileri düzenli olarak yedeklemekten ve olası veri kayıplarından kendileri sorumludur.

 5. Yedekleme hizmetimiz için iyi niyet kotası 5 GB'dır. 5 GB'ı aşan veriler için yedekleme garantisi verilememektedir. 5 GB veri boyutundan daha yüksek siteler yedekleme garantisi dışında olacağından ilgili sitelerde yaşanabilecek herhangi bir sorundan firmamız asla sorumlu tutulamaz. Müşterimiz ilgili yedekleri kendileri düzenli olarak almakla yükümlüdür.

 6. 10 GB boyutunu geçen yedek dosyalarınızı yedekten geri döndürme imkanımız bulunmamaktadır. Büyük boyutlu yedek dosyalarının geri dönüşümü, sunucu performansını olumsuz etkileyebilir ve diğer müşterilerin web sitelerine erişimini zorlaştırabilir. Bu nedenle, 10 GB üzerindeki site yedeklerinin geri dönüşüm işlemlerini müşterilerimize bırakmak zorundayız.

 7. FTP hesabınızda dosya/veri depolama, yedek amacı ile 24 saati geçen sürelerde dosya saklanması vb. türündeki verilerin durdurulması yasaktır. Otomasyon sistemlerimiz belirli aralıklarda bu türdeki dosyaları geri dönüşü olmayacak şekilde silebilmektedir. Oluşabilecek zarardan Hayal Host kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 8. Paketlerimizde limitsiz özellikler sunuyoruz ancak bunun iyi niyetli kullanım esasına dayandığını belirtmek isteriz. Müşterilerimizin herhangi bir limit olmadan iyi niyet çerçevesinde paketlerini kullanmalarını amaçlıyoruz. Ancak, "limitsiz kullanım" hizmet sözleşmesi, 8.c maddesinde yer alan kullanım şartlarına uyulduğu sürece geçerli olacaktır. İlgili maddeye uyulmadığı takdirde iyi niyet disk kullanım limiti 10 GB'dır. Aylık iyi niyet trafik kullanım kontrol noktası 250 GB olarak belirlenmiştir ve iyi niyet disk kullanım kontrol noktası ise 10 GB'dır.

 9. Paylaşımlı hosting altyapımızda, kontrol panelimizde sağlanan php fonksiyonlarının dışında ek fonksiyonlar sağlayamıyoruz. Müşterilerimiz, standart uygulamaların (örneğin Wordpress, Opencart vb.) üzerine 3. parti modüller kurmak istediklerinde, bu fonksiyonları kontrol ederek uygulamaları kurmaları gerekmektedir.

 10. Müşterilerimiz, paylaşımlı hosting altyapımızdan hizmet aldıklarında, SSH erişim hakkına sahip değillerdir. Premium hosting hizmetimiz haricinde Python, Node.js, Uzak MySQL izni bulunmamaktadır.

 11. Paylaşımlı hosting altyapılarımızda, exec, escapeshellarg, popen ve proc_open gibi php fonksiyonlarının kullanımı yasaktır.

 12. Hayalhost.com, müşterilerimizin kaynak kullanımını (CPU, dosya sayısı/boyutu, MySQL, MSSQL, Trafik, Disk kullanımı vb.) belli aralıklarla takip ederek, kaynakların aşırı kullanımı durumunda müşterilerimizden kaynaklarını düşürmelerini isteyebilir. Paket limitlerinin veya iyi niyetli kullanım esaslarının aşıldığı durumlarda sistem otomatik olarak sınırlandırma, durdurma veya özel bir sayfaya yönlendirme işlemi gerçekleştirebilir.

 13. Hayalhost.com, gerekli gördüğünde, kullanıcılara önceden haber vermeden aktif paketler için IP, sunucu ve altyapı değişiklikleri yapabilir. Bu değişiklikler, kaynak kullanımı veya sunucu performansı gibi kriterlere bağlı olmaksızın gerçekleştirilebilir.

 14. Her kullanıcının sadece tek bir yönetici hesabı bulunabilir. Kullanıcılar, farklı veya benzer isim veya bilgilerle birden fazla hesap açmamalıdır. Bu durumun gerçekleşmesi halinde, Hayalhost ilgili hesapları ve hizmetleri askıya alabilir ve hesapları erişime kapatabilir. Kullanıcılarımızın tek hesap kullanımına özen göstermeleri önemlidir.

 15. Hayalhost.com, hizmetin uygun olmadığı durumlarda veya kullanıcıların hizmet sözleşmesine uymadığı durumlarda, hizmeti sonlandırma ve iade hakkını saklı tutar. Bu koşullar, müşterinin sözleşme şartlarını ihlal etmesi, kötü niyetli kullanım, hizmetin devamlı olarak işletilememesi veya başka bir sebeple hizmetin sağlanamaması gibi durumları içerebilir.

 16. Hayalhost, tüm paketlerde ve bu paketleri etkileyen diğer unsurlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 17. Aşağıdaki şartlara uymayan domainlerin kaydedilmesine, transferine veya barındırılmasına izin verilmez. Bu tür domainlerin varlığı tespit edilirse, önceden bildirim yapılmaksızın silinebilirler.

 18. 5651 numaralı yasa; internet ortamında barındırılan içeriklerin denetlenmesi ve yasa dışı faaliyetlerle mücadele edilmesi amacıyla uygun olmayan domainlerin kayıt, transfer veya barındırılmasına izin verilmemektedir. Bu kapsamda, yasalarımıza aykırı yayınlar, zararlı yazılımların barındırılması gibi durumlar, önceden uyarı yapılmaksızın domainlerin silinmesine neden olabilir.

  Ticari markaların kullanımı ve ihlali içeren isimler.
  Kredi kartı veya fatura ödeme işlemlerini taklit eden isimler.
  Telif haklarına sahip online oyunlar veya markalarla ilgili referanslar içeren isimler.

 19. Web hosting veya reseller hesaplarında, 15 dakikadan daha kısa süreli cron job çalıştırılması yasaktır.

 20. Web hosting ve Reseller hosting hizmetlerinizde yer alan e-posta hesaplarınızdaki toplam veri boyutu 5 GB olduğunda tarafınızdan kontrol sağlanması talep edilir. Toplam e-posta veri boyutunuz 10 GB olduğunda ise temizlenmesi/müdahale edilmesi gereklidir. E-posta hizmetleri için veri boyutu maximum 10 GB olacak şekilde kullanılabilmektedir.

 21. Kullanıcılarımızın memnuniyeti ve yüksek kaliteli hizmetler sunmak bizim önceliğimizdir. Bu sebeple, paket detaylarında belirtilen kurallar ve sınırlamalar, sistemimizin ve diğer kullanıcılarımızın performansını etkileyecek düzeyde olmayacak şekilde belirlenmiştir. Disk, trafik, CPU ve diğer kaynakların kullanımı, ana sistemimizin ve diğer kullanıcılarımızın deneyimini olumsuz etkileyecek kadar yüksek olmamalıdır.

 22. Paketlerimizde yer alan kaynakların, limitlerin ve kullanım kurallarının sürekli olarak izlendiğini ve her işlemde iyi niyetli kullanım esasının göz önünde bulundurulduğunu vurgulamak isteriz. Müşterilerimizin sorunsuz bir hizmet deneyimi yaşaması için bu kurallara uyulması son derece önemlidir.

 23. Çalışanlarımıza karşı saygılı ve nazik davranmak, bizim için son derece önemlidir. Olumsuz davranışlar veya hakaret içeren tutumlar sergilemek, aldığınız hizmetin veya hesabınızın askıya alınmasına veya sonlandırılmasına yol açabilir. Bu tür bir durumda, üyeliğiniz sonlandırılabilir ve sözleşme feshedilebilir. Bu tür bir durumda herhangi bir iade yapılmaksızın üyeliğiniz sonlandırılabilir ve sözleşme feshedilebilir.

Gizlilik Politikası

Hayalhost.com web sitesinde herhangi bir işlem yapmadan önce lütfen Gizlilik Sözleşmesini okuyunuz. Gizlilik sözleşmesinin tamamını ya da içindeki bazı hükümleri kabul etmiyorsanız lütfen hayalhost.com web sitesi üzerinden işlem yapmayınız. Bu sözleşme ile kuralları belirlenen gizlilik politikası Hayalhost.com ve ziyaretçileri için geçerlidir. Web sitesinde adı geçen başka siteler için sözleşmenin bağlayıcılığı yoktur. Bu sözleşmeyi okuyup onaylayarak Hayalhost.com'un şartlarını kabul etmiş olursunuz.

Kişisel Bilgi Nedir?

Sizlere ürün ve hizmetlerimizi tanıtmak, yeni ürün, hizmet ve promosyonlarımız hakkında bilgi vermek, ürün ve hizmet satışı yapmak ve satış sonrası gerekli destekleri sunmak maksadıyla isim, adres, e-posta adresi, telefon ve fax numarası gibi kişisel bilgiler isteyebiliriz. Açık ve aydınlatılmış rıza ile verilen kişiye özel bilgiler eksik ya da yetersiz kaldığı takdirde telefon, fax e-posta gibi iletişim yöntemleri ile istenebilir. Hayalhost.com web sitesi tüm bu bilgileri kişisel bilgi ya da kişiye özel bilgi olarak kabul eder

Otomatik Olarak Toplanan ve Kişisel Olmayan Bilgi Nedir?

Hayalhost.com sitesini ziyaret eden internet kullanıcılarının internet protokol adresi (IP adresi), tarayıcı tipi, bilgisayarınızın işletim sistemi, internet trafik biçimleri ve ilgili web sitesi adresleri gibi teknik bilgileri kaydeden uygulama ve teknolojiler kullanılabilir. Bu tip kayıtlar otomatik olarak depolanır. Ayrıca siteyi ziyaret edenler hakkında daha çok bilgi edinmek için yine otomatik olarak çerez (cookie) adı verilen dosyalar gönderilebilir. Bu tip dosyalar dünya genelinde yaygın şekilde kullanılan, tamamen teknik sistemler tarafından gönderilen dosyalardır.

Bilginin Paylaşımı

Hayalhost.com, ziyaretçilerin cinsiyet oranı, kullandığı işletim sistemi gibi kişisel nitelikte olmayan bilgileri 3. kişilerle paylaşılabilir. Bu tip bilgilerin istatiksel olarak kullanılması ve paylaşılması için rızaya gerek yoktur. Kişisel nitelikteki bilgiler ise yasal düzenlemeler gerektirmedikçe 3. kişi ve kuruluşlarla paylaşılmaz. hayalhost.com'un bağlı olduğu HAYAL HOST İNTERNET VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ bünyesinde bulunan sitelerle kişisel bilgiler paylaşılabilir. Bu paylaşımlar promosyon ve bilgi amaçlı olabilir.

Satın alınan lisans, SSL, domain gibi ürün ve hizmetlerin özelliğine bağlı olarak hizmet sunumu ve tescil gibi işlemler için bazı bilgiler 3. kişilerle paylaşılabilir. Bu paylaşımlar talep edilen işlemin gerçekleşmesi için zorunludur.

Bir alan adının tescili söz konusuysa ICANN kurallarına göre Hayal Host, whois bilgilerini ICANN ın zorunlu kılarak belirleyeceği kurum ve kuruluşlara iletebilir. Domain tescillerinde ise domain operatörüne verilen whois ve hesap bilgileri işlenebilir ve saklanabilir.

Bilgi Güvenliği

Hayalhost.com, ziyaretçilerden elde edilen tüm bilgilerin mutlak güvenliğini sağlamak için mümkün olan tüm teknolojik tedbirleri alır. Ancak bilinmelidir ki hiçbir dijital bilgi ve teknolojik sistem tamamen güvenli değildir. Hayalhost.com, hatalı ya da yetkisiz erişim gibi istenmeyen durumlarla kişisel verilerin zarar görmemesi ya da mümkün olan en az zararla çıkılması için tüm imkanlarını kullanır. Online alışverişlerde kullanılan banka ve kredi kartı bilgileri 128 bit şifreleme teknolojisi korunarak ilgili bankaya iletilir.

Toplanan Verilerin Doğruluğu Hakkında

Hayalhost.com, ziyaretçiler tarafından yanlış ya da eksik şekilde girilen bilgileri çapraz sorgulama yöntemiyle ya da ziyaretçinin kendi isteğiyle elde edilen doğru bilgi ile değiştirebilir, yanlış bilgileri silebilir.

Değişiklikler Hakkında

Hayalhost.com tüzel kişiliği olarak istenilen zamanda herhangi bir bildirim zorunluluğu olmaksızın gizlilik politikası, site bilgileri ve bu sayfalara erişim imkanlarını değiştirilebilir ya da kaldırılabilir.

İptal ve İade Koşulları

 1. MÜŞTERİ’ye verilen teklif sonrası, MÜŞTERİ’nin hizmeti satın almak istemesi ile talep edilen tutarı peşin olarak yatırdıktan sonra hizmet başlar. Hizmetin teslim edildiği gün artık yinelenen ödeme tarihi sayılır, sonraki ödeme döneminin de son ödeme tarihi o gün olur. Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık belirlenen vadede ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş olacak ve mütemerrit sayılmış olacaktır. Bu durumda HAYAL HOST, kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi talep edebilecektir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul etmiş sayılacaktır.

 2. Ancak, 3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine İlişkin Kanun’un, ticari işlerde uygulanacak temerrüt faizi oranı, işbu madde ile kabul edilen faiz oranından daha yüksek olduğu takdirde, taraflar, gecikme faizi oranı olarak, kanun gereği ticari işlerde uygulanacak temerrüt faizi oranın uygulanacağını kabul etmiş sayılırlar. Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için HAYAL HOST'un dava ya da icra takibi açması halinde de faiz, avukatlık ücreti ve diğer tüm yasal giderleri iş bu sözleşme hükmü uyarınca ayrıca bir ihtar ve ihbara gerek olmaksızın peşinen ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

 3. İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktarla aynıdır. Belirtilen ücretlere K.D.V. sonradan dahil ederek hesaplanmaktadır.

 4. Hayal Host önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkına sahiptir. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

 5. Hayal Host, faturalarını elektronik ortamda keser. Kayıt olduğunuz müşteri paneli üzerinden yada e-posta adresinize resmi faturalar gönderilir. Vergi Usul Kanununa göre satın alınan hizmete yasal fatura düzenlenebilmesi için bilgilerin doğru beyan edilmesi müşterinin yasal sorumluluğu altındadır.

 6. Yeni kayıt olan müşterilerimizin ek doğrulama işlemi çağrı merkezi veya Telefon, E-posta ve Destek bildirimi üzerinden gerek görülürse yapılabilir. Doğrulanmamış müşteriler için fatura düzenlenmemektdir. Bu nedenle hizmet sağlanamamaktadır. Ayrıca doğrulanmamış müşterilerin müşteri panelleri kısıtlı durumda olabilmektedir. Sorunsuz hizmet almak için tüm bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız.

 7. MÜŞTERİ, son ödemesi geçmiş faturası için e-posta yolu ile tarafımızca ihtar edilir. Ancak, sistemsel sorunlar sebebi ile e-posta gönderilmese de müşterilerimiz hizmetlerine ait son ödeme tarihlerini kendileri takip etmekle yükümlüdür. Bunun dışında herhangi bir başka kanaldan MÜŞTERİ’ye edimini yerine getirmesi için ihtarda bulunulmayacak olup, son ödeme tarihinden 1 gün sonra tarafımızca verilen hizmet askıya alınır. Askıya alınan hizmet ile alakalı herhangi bir ödeme alınamaması durumunda ilgili veriler 6 gün boyunca sistemlerimizde tutulur, 6 gün sonra geri dönüşü mümkün olmayacak şekilde kalıcı olarak tarafımızdan silinecektir. Oluşabilecek zarardan Hayal Host kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 8. Ayrıca sunucu barındırma hizmeti sunulması halinde, süresi içinde ücret ödenmediği takdirde, HAYAL HOST'un cihazları barındırma ve saklama imkanı ve yükümlülüğü olmayıp, MÜŞTERİ’ye verdiği iletişim vasıtalarıyla ulaşılamaması veya ulaşılsa dahi verilen süre içinde ödeme yapılmaması durumunda 3 ay sonunda cihazın sorumluluğu HAYAL HOST'tan çıkacak olup; cihazın imha, arıza gibi hiçbir durumundan HAYAL HOST'un sorumlu olmayacağını MÜŞTERİ peşinen kabul etmiş olur.

 9. MÜŞTERİ, ödemesini yapmadığı hizmet nedeni ile askıya alınan veya silinen hizmete ilişkin yaşayacağı veya 3. Kişilere yaşatacağı zarar ve ziyandan hiçbir sebeple HAYAL HOST'u sorumlu tutamaz.

 10. HAYAL HOST, 2 farklı yöntem ile ödeme seçenekleri kabul etmektedir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde sistem otomatik olarak devreye girerek hizmetinizi aktif hale getirmektedir. Havale-Eft ile yapılan ödemelerde muhasebe birimi manuel olarak kontrol sağlayarak faturaları onaylamaktadır. Herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için havale-Eft ile yapılan ödemelerde müşteri panelinden ödeme bildirimi yapılması gerekmektedir.

 11. MÜŞTERİ, satın alınan bazı ürün veya hizmetlerde, ilk ödeme tarihinden itibaren 7 gün içinde hiçbir mazeret göstermeksizin iade talebinde bulunabilir. Kullandığı gün tutarı düşüldükten sonra talep ettiği işlem gerçekleştirilir. 7 günlük ücret iadesi, sunucu kiralama, barındırma, teknik destek (SLA) ve kurulum/ optimizasyon hizmetleri, bir sonraki periyot için yenilenmiş hizmetler veya ürünler, Lisans, SSL, Domain kayıt, yenileme, transfer vb. ve Hayal Host tarafından üretilmeyen/sunulmayan diğer hizmetleri kapsamamaktadır.

  İade işlemlerinde, müşterimizin ödeme yapmak için kullandığı yöntemle aynı şekilde iade sağlanır. Farklı bir kişiye veya farklı bir yöntemle iade yapılamaz. İade işlemlerinde iade faturası kesilmesi yasal olarak bir zorunluluktur. Aksi halde iade talebiniz kabul edilemeyecektir. İade garantisi, hizmet sözleşmesine uymadığından ötürü askıya alınan/durdurulan hesapları kapsamamaktadır. HAYAL HOST, ücret iadesi garantisini kötüye kullanan kişilere hizmet vermeme hakkını saklı tutar.

 12. Müşterilerimiz, 7 günden sonraki süreçte hizmetini iade etmek istemesi durumunda kullanım süresi düşülerek geri kalan tutar müşteri hesabına kullanılabilir para bakiyesi olarak eklenir. Kampanyalı hizmetler kapsamında sunulan ücretsiz servislerin (örneğin ücretsiz alan adı kaydı gibi) iadesi mümkün değildir. Eğer hizmet, taahhüt süresi dolmadan iptal edilirse, ücretsiz olarak sunulan hizmet ücretlendirilecek, uygulanan tüm kampanyalar ve indirimler düşülecek ve geriye kalan tutar hesabına kullanılabilir para bakiyesi olarak eklenecektir. Bunun dışında farklı bir ödeme kanalı ile iade yapılması kesinlikle mümkün değildir. Hizmet sözleşmesine uymadığından ötürü askıya alınan/durdurulan hesapları kapsamamaktadır.

 13. Müşterilerimiz, hizmet iptali sonucu kullanılabilir para bakiyesi olarak iade aldıkları ödeme ile yeni bir hizmet satın aldıklarında tekrar iptal ederek yeni bir iade talebinde bulunamazlar. Bu hakkı her ödeme yaptığı ilgili faturası için sadece bir kez kullanabilirler. Kullanılabilir para bakiyesi talebi her ilk ödenen fatura için bir kez kullanılabilir. Bir kez ödeme yapılan fatura tutarı ile tekrar tekrar iptal talebinde bulunarak kullanılabilir para bakiyesi olarak eklenebilmesi mümkün değildir.

 14. İptal talebinde bulunmayan ancak kullanılmayan hizmetler iptal edilmiş sayılmamaktadır.

 15. Ödeme yapılarak alınan ana hizmetin yanında Hayalhost tarafından sunulan ücretsiz hizmet(ler)den yararlanma hakkına sahip olan müşteri, ana hizmeti iptal ettiğinde, hediye edilen ücretsiz hizmet(ler) de otomatik olarak iptal edilecektir. İptal edilen ücretsiz hizmet(ler) için belirlenen standart ücret, müşterinin hesabından otomatik olarak tahsil edilecektir. Müşteri, bu politikayı kabul ederek, iptal durumunda tahsil edilen ücreti Hayalhost tarafından belirlenen ödeme yöntemleri ile ödemeyi taahhüt eder. Hayalhost, bu politikadaki değişiklik hakkını saklı tutar ve değişiklikler müşterilere önceden bildirilmeden yapılabilir. Değişiklikler, Hayalhost web sitesinde veya müşterilere gönderilen bildirimler aracılığıyla duyurulacaktır.

 16. Herhangi bir çalışanımıza hakarette bulunmak/kaba davranışlar sergilemek, hesabınızın/aldığınız hizmetin/hizmetlerin askıya alınmasına/sonlandırılmasına ve geri dönüşü olmayacak şekilde tüm verilerin direkt olarak silinmesine sebep olacaktır. Oluşabilecek zarardan Hayal Host kesinlikle sorumlu tutulamaz. Böyle bir durumda, herhangi bir iade yapılmaksızın üyeliğiniz sonlandırılıp sözleşmeniz feshedilecektir.

 17. Hayal Host'dan hizmet aldığınız taktirde, Hayal Host veya çalışanları aleyhine ticari itibarı zedeleyici her türlü yorum, davranış, ilan, afiş, yazı, söz gibi fiillerden kaçınacağınızı taahhüt etmektesiniz. Aksine bir davranış halinde, maddi-manevi tazmin yükümlülüğü altında olduğunuzu ve bu durumda açılacak bütün davalarda İzmir Mahkemelerin ve İcra dairelerinin yetkili olduğunu ve hiçbir ücret iadesi yapılmayacağını kabul etmiş olursunuz.

 18. Sunucularımıza dolaylı olarak veya doğrudan zarar veren ve/veya yavaşlama/kesinti gibi sorunlara yol açan, saldırı alan siteler haber vermeden ve ücret iadesi yapılmadan sonlandırılabilir. Bu gibi durumlarda, Hayal Host, sizden, oluşan zararı karşılamanızı talep edebilir. Böyle bir durumda, gerekli ücreti itiraz etmeksizin talep edilen süre içerisinde ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırsınız.

KVKK Sözleşmesi

Bu yazıda, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında şirketimiz ve bize bağlı kullanıcılarımızı ilgilendiren birtakım yasal konulardan bahsedilmektedir. 6698 sayılı KVKK, temel hak ve özgürlüklerin yanı sıra özel hayatın gizliliğini korumayı hedefleyen bir prensiple düzenlenmiş ve yasalarda yer almıştır. İçinde bulunduğumuz iş birliği çerçevesinde şirketimizin üstelenmesi gereken roller olduğu gibi sizlerin de sahip olduğu bazı haklar vardır

Faaliyet gösterdiğimiz HAYAL HOST İNTERNET VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ nezdinde sunduğumuz hizmetlerimizden faydalanan kullanıcılarımızın verilerini korumak bizler için en önemli husustur. Bunların Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunları çerçevesinde gerçekleştirilmesi çabalarımızın temelini oluşturmaktadır.

Kişinin adı soyadı, T.C. kimlik numarası ve iletişim bilgileri kişisel veri olarak tanımlanan kavram içerisinde yer alır. Kişisel veriler farklı kanunlar kapsamında işleme alınabilirler. 5809 Sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu, 6698 Sayılı KVKK ve 5809 Sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu bunlar arasında bulunmaktadır. Gerekli olduğunda bu veriler Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu düzenlemeleri bünyesinde de incelenebilirler.

Şirketimizin buradaki rolü, kişisel verileriniz daimî korunması için tüm yasal önlemlerin alınmasını sağlamaktır. Bunun yanı sıra güvenliği en üst mertebede temin etmek ve hukuksal düzene aykırı olan veri ele geçirme girişimlerini engellemek de üstlendiğimiz önemli misyondur. Prosedür ve yasalara uygun biçimde sağlıklı yapıda veri işleme sürecinin gerçekleştirilmesine katkılar sunmak görevlerimiz arasındadır

Kişisel Verilerin Toplanarak İşlenmesi ve İşlenme Amacı

6698 Sayılı KVKK madde 4 uyarınca; Kişisel veriler, yalnızca 6698 Sayılı KVKK ve diğer kanun hükümleri esas alınarak işlenebilir. Kişisel veriler işlenirken önceden belirlenmiş yasal unsurlara mutlaka uyum sağlamalıdır.

• Dürüstlük ve yasal hukuk dinamiklerine uygunluk.
• Gerektiğinde şeffaf olma ve doğru bilgiler aktarabilme.
• Nedeni belli amaçlar doğrultusunda işlenme.
• İşlenme sürecinin yalnızca ilgili amacı kapsamasına dikkat etme.
• Bilgilerin sadece yasalarda belirtilen süreler dahilinde işlenmesi ve elde tutulması.

İşlenmesi amacıyla kişisel verilerinizin toplanması süreci farklı yöntemler çerçevesinde Hayal Host firmamızın hizmet esaslarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu işlemler internet sitesi, mobil uygulama, ofis ve sosyal platformlar türündeki aracılarla gerçekleştirilebilir. Yazılı, sözlü veya elektronik olarak toplama işlemi yerine getirilebilir.

Firmamızın hizmetlerinden aktif olarak yararlandığınız süre kapsamında verileriniz işleme alınmaya uygun olur. Verilerin işlenmesi, firmamızla bağlantılı birtakım seminer ve eğitim etkinliklerine katılmanızla birlikte sitemizi ziyaret etmeniz dahilinde de işlenebilir.

İşlenen Kişisel Veriler Hangi Amaçla Kimlere Aktarılabilir?

Sisteme dahil edilen kişisel veriler, SSL ve lisans tescili ya da alan adı tescil hizmetleri kapsamında farklı kuruluşlara aktarılabilir. Bunun yanı sıra sunucu aktivitesinde rol üstelenen yazılımları üreten firmalara da bu verilerin gerektiğinde gönderilmesi imkânlar dahilindedir. Diğer taraftan çeşitli kredi kartı hizmeti veren kurumlar veya bankalar da bu verileri alabilecek oluşumlardır.

E-posta gönderim şirketleri, muhasebe işlemleri kapsamında elektronik belge incelemesi yapan kuruluşlar ve bazı analiz ve istatistik firmaları da bu verileri alabilecek kuruluşlardır. Her birinin kendi ölçeğinde bir değerlendirme ve bilgi işleme prensipleri vardır. Bu yüzden kişisel verileri gerektiğinde talep edebilirler.

Firmamızın, kişisel verileri sizler adına ilgili kuruluşlara aktarmasının ardında yatan temel husus, aldığınız hizmetleri sizlere daha uygun ve yararlı hale getirebilmek amaçlıdır. Bu işlem gerçekleştiğinde Hayal Host firmamızın çeşitli hizmet dinamiklerinden daha etkin faydalanabilir ve bunları kendinize göre iyi bir şekilde özelleştirebilirsiniz. Hukuki açıdan güvenliğin temini, insan politikaları esaslarına uyumluluk sağlanması ve etkileşimin her zaman yasal bir zeminde ilerlemesi açısından kanunca yetkilendirilmiş birimlere bu veriler gerektiğinde iletilebilir. Tüm bunlar KVK Kanunu’nun 8. ve 9. Maddelerine binaen gerçekleştirilir.

Kişisel Verilerin Toplanmasında Yöntem ve Hukuki Sebepler

Hayal Host firması bünyesinde ürün ve hizmetler daima yasal düzenlemelere bağlı olarak firma sözleşme prosedürlerine uygun şekilde sunulur. Hukuki yükümlülüklere bağlı biçimde tüm hizmetlerin en iyi kaliteyle verilmesi adına kişisel veriler Hayal Host firması tarafından elektronik ortamda, yazılı veya sözlü olarak toplanabilir. Genel veri toplama amacı bu olan süreçte ilgili veriler KVK Kanunu’nun 5. ve 6. maddelerinde öne çıkan kişisel verilerin işlenmesi şartları kapsamında 1 ve 2 numaralı maddelere binaen aktarılabilir veya işlenebilirler.

KVK Kanunu’nun 11. Maddesinde Yer Alan Kişisel Veri Sahibinin Hakları

Kişisel verilerin sahibi kişiler olarak haklarınızı korumak ve buna yönelik taleplerde bulunmak için Hayal Host firmasıyla iletişime geçmeniz halinde belirli bir süre zarfında destekler alabilirsiniz. Aşağıda yer alan referans bilgilerle bulunacağınız talepler, içerik durumuna göre en fazla 30 gün içerisinde ücret alınmadan neticelendirilir.

Eğer beklenmedik şekilde bir maliyet durumu kendisini öne çıkarırsa o zaman bir ücret alınması gerekebilir. Kişisel Verileri Koruma Kanunu’nda hangi ücret tarifesi yer alıyorsa ilgili ücretlendirme bu doğrultuda gerçekleşir.

Bu husus kapsamında kişisel verilerin sahibi olan kişiler;

• Kişisel veriler işlenmiş mi bunun hakkında bilgi edinme
• İşlenme gerçeklemişse buna yönelik bilgileri isteme
• Veriler doğru amaçlarla kullanılmış mı ve amaca uygun hareket edilmiş mi bunu öğrenme
• Veriler yurt dışında kime veya kimlere aktarılmış bunu öğrenme
• Hatalı veya eksik veri işleme notasında bir düzeltme yapılması talebinde bulunma
• Hatalı işlemlerde veri aktarımı yapılan kişilerin bildirilmesi talebini gerçekleştirme
• Verilerin ilgili diğer kanunlar ve 6698 sayılı kanuna uyumlu işlenmesine rağmen bunun yapılmasını gerektirecek sebepler ortadan kalktıysa veri silinmesi talebinde bulunma
• Veri silme sürecinde yine kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri kimler olduğunu öğrenme
• Otomatik sistemlerle analizler çerçevesinde işlenen verilerin kişinin aleyhine bir netice çıkarması kapsamında kişinin itirazda bulunma hakkı.

Kişisel veriler işlenirken bir zarar oluşması durumunda oluşan zararın karşılanmasını talep etme hakkı, kişisel veri sahibinin temel hakları arasındadır.

Hayal Host firmasına yukarıda ele alınan haklar dahilinde 6698 sayılı Kanun’un 13. maddesinin 1. fıkrası gereği kapsamınca bir talepte bulunabilirsiniz. Bunu gerçekleştirdiğinizde bu haklardan yararlanma şansına sahip olursunuz. İlgili talep için başvuruları doğrudan kanuna bağlı olarak yazılı şekilde Hayal Host firmasına iletebilirsiniz.

Kişisel verilerinizle ilgili merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulmak ve görüşlerinizi paylaşmak için destek@hayalhost.com adresini her zaman kullanabilirsiniz.