Web Sitemin Google’da Sıralanması Ne Kadar Sürer?

Elbette bu sorunuzun bir çok yanıtı var ve çok fazla geniş kategorilere ayrılmaktadır ancak genel ve devamı araştırılması gereken bilgiler ışığında bilgiler sunacağız.

SSL Sertifikasının Önemi

Hyper Text Transfer Protocol Secure veya HTTPS, web sitesi bağlantılarının korunmasına yardımcı olur. HTTPS yoksa, Google’ın HTTP üzerinden bir HTTPS bağlantısını tercih etmesi SEO’yu büyük ölçüde etkileyebilir. Web siteniz HTTPS değilse, bir SSL sertifikası yükleme konusunda web geliştiricinizle konuşmanızı öneririz.

Site Hızınızı Kontrol Edin

Site hızı, önemli bir Google sıralama faktörüdür. Web siteniz yavaşsa, web sitenizin yüksek bir konumda gösterilme şansı çok azdır. Google’ın Site Hızı Testini kullanarak site hızınızı kontrol edebilirsiniz. Sunmuş olduğumuz hizmetler arasından ışık hızında çalışan hosting paketlerine göz atabilir veya çok yüksek okuma yazma hızına sahip vds sunuculardan herhangi birini satın alabilirsiniz.

Sitenizin Mobil Uyumlu Olduğundan Emin Olun

Artık aramaların %60’ından fazlası mobil cihazlardan geliyor, bu nedenle web sitenizin mobil uyumlu olması önemlidir. 2017’de Google, algoritmasına mobil site hızını tanıttı, bu nedenle içeriğin mobil cihazlarda bulunmadığı siteler için Google’ın üst sıralarda yer almasını beklemeyin. Web sitenizin ne kadar mobil uyumlu olduğunu görmek için Google’ın Mobil Uyumluluk Testini kullanın. Mobil uyumluluk için düşük bir puan almaktan kaçınmak için, duyarlı web tasarımı kullanma hakkında web geliştiricinizle görüşün.

Yüksek Kaliteli İçerik Oluşturun

Bir web sitesinde harika içeriğe sahip olmak SEO için önemli bir varlıktır. İyi optimize edilmiş ve düşük rekabete sahip alakalı anahtar kelimeler içeren içerik sıralamayı iyileştirmeye yardımcı olacaktır, ancak aynı zamanda hedef kitlenize yararlı bulacakları içeriği sağlamayı da düşünmelisiniz. Web siteniz için içerik planlarken bir adım geri atın ve içeriğinizi anahtar kelime araştırmasıyla iyileştirin ve kitlenizin web sitenizi nasıl bulduğunu öğrenin.

Yüksek Kaliteli Geri Bağlantılar Elde Edin

Geri bağlantılar, web sitenize yönlendirilen bağlantılardır. Bu bağlantılar SEO için önemlidir çünkü Google, güvenilir kaynaklardan çok sayıda geri bağlantısı olan web sitelerine daha fazla kredi verir. Neden bir bağlantı kurma kampanyası başlatmıyorsunuz ve bir bağlantıya sahip olmak istediğiniz kaynakların bir listesini yapıp onlara web sitenize neden bağlanmaları için iyi bir neden sunarak onlara ulaşmıyorsunuz?

Güvenilir Bir SEO Ajansı İle Çalışın

Günümüz pazarında işletmelerin ayakta kalması için internet gittikçe daha önemli hale geliyor. Doğru bir şekilde yapılmasını istiyorsanız, web sitenizin Google’da sıralamasını almak için üzerinde çalışabilecekleri alanları belirleyecek bir strateji belirleyen güvenilir bir SEO ajansı ile konuşun.

Sabırlı Olun

SEO hızlı bir düzeltme çözümü değildir, yukarıdan da gördüğünüz gibi, buna çok bağlı kalınması gerekir.

Tüm bunları doğru bir şekilde yapıyorsanız, web sitenizin sıralamasını Google’da görmeye başlamalısınız. Ancak, tartıştığımız gibi bir web sitesinin Google’da üst sıralarda yer alması uzun zaman alabilir bu nedenle SEO çabalarınızdan birkaç ay sonra vazgeçmeyin.